Brafitting - informacje

JAK PRAWIDŁOWO WKŁADAĆ BIUSTONOSZ?

KROK 1:
Przed założeniem biustonosza wydłuż ramiączka maksymalnie. W pozycji pochylonej przyłóż ręce przez ramiączka i włóż piersi do miseczek. Następnie zapnij na pierwsze z brzegu zapięcie na plecach. Umieść ramiączka na ramionach.

KROK 2:
Dopasuj biustonosz: wsuń rękę do miseczki, drugą dłonią przytrzymaj fiszbinę we właściwym miejscu i umieść całą pierś w miseczce. Fiszbina powinna wpaść idealnie w zagłębienie poniżej piersi, natomiast cała pierś powinna znajdować się w miseczce. Nic nie powinno wystawać po bokach ani pod pachami

KROK 3:
Przytrzymując fiszbiny we właściwym miejscu potrząśnij lekko piersiami. Powinny one "wpaść" na swoje miejsce w miseczkach i dobrze się ułożyć, kiedy się wyprostujesz.

KROK 4:
Dostosuj ramiączka tak, aby przód i tył biustonosza znajdowały się w jednej linii. Pamietaj jednak, że to obwód ma zapewnić odpowiednie podtrzymywanie, dlatego ramiączek nie ściągaj zbyt mocno. Powinny one tylko lekko unosić piersi. Nie mogą  być ściągnięte zbyt mocno, gdyż mogą uciskać i podrażniać skórę. Ramiączka regulujemy zazwyczaj raz. Przy kolejnym założeniu stanika będą już miały odpowiednią długość. 

1

 

NAJCZĘSTSZE BŁĘDY W DOBORZE BIUSTONOSZA

Masz już założony biustonosz, ale nie oznacza to, że jest on dobrze dopasowany. Około 80% kobiet nosi źle dobrane biustonosze. Po każdym założeniu biustonosza podnieś ręce do góry i obserwuj co się dzieje z biustonoszem. Jeżeli jest dobrze dopasowany zostaje tam, gdzie był.1

BŁĄD NR 1: ZBYT DUŻY OBWÓD BIUSTONOSZA
Zapięcie biustonosza musi znajdować się pod łopatkami, dokładnie na linii biustu. Jeżeli biustonosz jest luźno zapięty i zapięcie podnosi się przy podciąganiu ramiączek to znaczy, że obwód jest za duży. Ciasny obwód biustonosza sprzyja wyprostowanej sylwetce i zapobiega wpijaniu się ramiączek w ramiona. Po zmierzeniu obwodu pod biustem należy od uzyskanego wymiaru odjąć 3 cm, ponieważ taka jest rozciągliwość staników. Jeżeli obawiasz się, że założenie ciaśniejszego obwodu spowoduje pojawienie się „fałdek”, spróbuj umieścić tył biustonosza ok. 2 cm niżej niż przód, w węższej partii pleców.

BŁĄD NR 2: ZBYT MAŁY OBWÓD BIUSTONOSZA
Przy zbyt luźnym obwodzie pod biustem miseczki biustonosza będą się przesuwać, a fiszbiny u dołu, zamiast przylegać do piersi – odstawać. Najłatwiej można to zobaczyć podnosząc ręce do góry – biustonosz uniesie się razem z nimi. Zbyt luźny obwód pod biustem powoduje przeniesienie całego ciężaru biustu na ramiączka. Te mogą wbijać się w ciało, uciskać nerwy oraz naczynia krwionośne w ramionach.

BŁĄD NR 3: FISZBINY LEŻĄ ZBYT NISKO
Zbyt nisko umiejscowione fiszbiny oznaczają źle dobrany biustonosz w obwodzie oraz dodatkowo zbyt luźnych ramiączek. To powoduje, że biustonosz osuwa się w dół.

BŁĄD NR 4: PRZÓD BIUSTONOSZA ODSTAJE OD KLATKI PIERSIOWEJ
Odstający przód biustonosza oznacza źle dobraną wielkość miseczki do biustu. Zbyt duży biust odpycha miseczki od ciała próbując je wypełnić. Łącznik biustonosza musi idelanie przylegać do mostka.

BŁĄD NR 5: FIRZBINY WRZYNAJĄ SIĘ W CIAŁO
Najczęściej problemem jest zbyt mała miseczka, a fiszbina za wąska i nie obejmuje całej piersi. Należy sprawdzić w takiej sytuacji inny rozmiar biustonosza. Zbyt szeroka podstawa piersi może równieź powodować taki problem nawet mimo dobrze dobranej miseczki. Należy wtedy poszukać modelu o płytkich miseczkach z szeroką fiszbiną.  Przyczyną wbijania się fiszbiny może być również zbyt długa fiszbina, bo biust jest uniesiony zbyt wysoko. Należy wybrać biustonosz mniej zabudowany pod pachą. Zbyt ciasny obwód może również powodować wbijanie się fiszbin, wiec warto sprawdzić czy o jedną haftkę poluzowane zapięcie poprawi wygląd.

BŁĄD NR 6: BIUST „WYLEWA” SIĘ Z MISECZEK
Problem z “wylewającym” sie biustem z miseczek jest zbyt mała miseczka i zbyt wąska fiszbina – biust zwyczajnie sie nie mieści w rozmiarze. To jest najczęstrza przyczyna i efekt źle dobranego stanika zarówno miseczki jak i obwodu. Najlepiej sprawdzić, czy stanik nie jest za mały zakładając obcisłą bluzke i przejrzeć się w lustrze. Wszelkie wypukłości zostaną od razu zauważone.

BŁĄD NR 7: MISECZKI WYDAJĄ SIĘ ZBYT LUŹNE, WORKOWATE
Zbyt luźnie i workowate miseczki nic nie dają naszemu biustowi. Taki wygląd oznacza, że należy szukać mniejszego rozmiaru.  Biust powinien w pełni wypełniać miseczkę, jednocześnie jednak nie “wylewać” się.